Levéltári órák

Levéltári órák Esztergomban – Balassás diákok a foglalkozásokon

A Magyar Nemzeti Levéltár Komárom-Esztergom Megyei Levéltára és iskolánk együttműködéseként a 2015/2016-os tanévben 22 tanulócsoport vesz részt levéltár-ismertető órákon.

Maga a program még 2012-ben indult útjára egy, a Nemzeti Kulturális Alap által támogatott pályázatnak köszönhetően.

A program kidolgozói Dr. Wencz Balázs főlevéltáros és Czuth Szandra közművelődési asszisztens.

Az egy tanóra időtartamú foglalkozásokon a diákok rövid előadást hallgatnak meg a levéltárról, majd játékos formában megismerkednek a levéltári munkával. Megtekintik az intézmény őrizetében álló iratokat, megpróbálkoznak a kézzel írott jegyzőkönyvekés levelek elolvasásával is.

A fotón:

balassa_leveltar_2015_nov_3_11_a

11/A osztály november 03-án, előadást tart Erdélyi Szabolcs főlevéltáros – megbízott igazgató-helyettes