Diáknap és Balassa vers- és prózamondó verseny 2016.05.27.

Balassa vers- és prózamondó Diáknappal

Az idén 10. alkalommal rendezte meg a Tatabányai SZC Balassa Bálint Gazdasági Szakközépiskolája és Szakiskolája a névadójáról elnevezett Balassa Bálint Regionális Vers- és Prózamondó versenyt.

A megmérettetésen a régió 9-12. évfolyamos középiskolás diákjai vettek részt. Egy Balassa-verset, valamint  egy szabadon választott magyar író vagy költő művét kellett előadniuk. Az eseménynek az iskola díszterme adott otthont. A versenyt Császár Renáta tanárnő szervezte. A zsűri tagjai Hetényi Bálintné és Bérces Edit nyugalmazott pedagógusok, valamint Meszes Balázs korábbi iskolaigazgató, a Szakképzési Centrum főigazgató-helyettese voltak.

Eredmények:

1. Bakos Lilla (Árpád-házi Szent Erzsébet Középiskola)

2. Meszes Zsófia (Árpád-házi Szent Erzsébet Középiskola)

3. Chmela Károly (Balassa Bálint Gazdasági Szakközépiskola)

különdíj: Papp Sára (Balassa Bálint Gazdasági Szakközépiskola)

A szintén már hagyományosnak tekinthető Diáknap negyedszer került lebonyolításra. A Porubszky Krisztina tanárnő által szervezett programot rendőrségi bemutató nyitotta. Majd a diákok szabadtéri főzőversenyen és akadályversenyen vettek részt.

Fotó: Meszes Balázs átadja az első helyezett jutalmát

balassa_2016_3