Jubileumi vendéglátó verseny Tatabányán

Fennállásának 40. évfordulóját ünnepelte a Tatabányai SZC Kereskedelmi, Vendéglátó és Idegenforgalmi Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája. Ez alkalomból pincér és szakács szakmai versenyt rendezett az iskola a meghívott intézmények részére március 21-én.
A verseny két részből állt. Elsőként a pincérek szalvétahajtogatásban, bordekantálásban és pezsgő frappírozásban mérték össze tudásukat.
Eközben a szakács tanulók megkezdték a főzést, majd amikor elkészültek, a zsűrizés következett. Az elkészült fogásokat az intézmény aulájában szolgálták fel a pincér tanulók az általuk megterített asztalokon. Az ételeket a hozzáillő italokkal és a flambírozott desszertel kínálták.
A szakácsok versenyében második helyezettek lettek iskolánk tanulói:
Szilágyi Zita és Stolchzenberger Ákos a 14/VL osztályból. Ezen felül elnyerték a legjobb főételért járó különdíjat is. Az felszolgálási munkában kiválóan helyt álltak Fekete Andrea és Varga Zsigmond a 13/VL-ből.

Felkészítő és kísérő tanárok: Balogh Gyula és Várvölgyi Attila.