Bazilika körbeölelés

Esztergom városa is csatlakozott az Európai Mobilitási Hét rendezvénysorozatához.
A zárónap keretében a város iskoláinak diákjai az Autómentes nap rendezvény részeként a Bazilika körbeölelésén vettek részt.
A közel ötszáz tanulót megmozgató eseményen iskolánk is képviseltette magát mintegy 70 fővel, a 9/B, 9/C és 9/D osztályokkal. A tanulókat Császár Renáta, Porubszky Krisztina, dr. Dávid Patrik és Mármarosi János kísérte el a rendezvényre.
Ez alkalomból köszöntőt mondott a Bazilika előtt Völner Pál országgyűlési képviselő, az Igazságügyi Minisztérium államtitkára és Romanek Etelka, Esztergom Város polgármestere.
A körbeölelést követően a résztvevők jelképes gyalogtúrán vettek részt a Bazilika-Főút-Széchenyi tér 2 kilométeres útvonalon. Itt hűtőmágnest és édességet kaptak emlékajándékként a szervezőktől.

Galéria: