Rendhagyó irodalomórák

Magolcsay Nagy Gábor költő az Eurohíd Egyesülettel karöltve november 22-én öt rendhagyó irodalomórát tartott iskolánk 9-12. évfolyamos diákjainknak A logo-mandala szerepe a kulturális antropológiai hagyományban címmel.
A programsorozat 2017 tavaszán a Dobó Katalin Gimnáziumban debütált, és az Eurohíd Alapítvány Reanimatio programjához kapcsolódik.
A program megkeresi és felkéri a kortárs művészeket, kitelepül iskolákba, hogy a fiatalok alternatív órák keretében ismerkedhessenek meg a különböző alkotótevékenységekkel és új ismereteket szerezhessenek.
Iskolánknál a kortárs vizuális költészet témáján belül a lego-mandala versforma volt az órák témája. A diákok nagyon nyitottak voltak erre az új szemléletű, hozzájuk közelálló versvilágra, amit az általuk rögtönzött mandala-versek is alátámasztanak.
Szervező tanárok: Császár Renáta, Csonka Gabriella és Erősné Vörös Viktória.

(Fotók: InfoEsztergom.hu)