Buday Péter mesterszakács a tankonyhán

December 1-jén iskolánk tankonyháján tett látogatást Buday Péter mesterszakács. Az eseményen jelen volt Bánhidy László alpolgármester, Szerencsés László, a Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke és Zoltai Dániel kamarai titkár is.
A sztárséf a Esztergom Étele 2017 szabadtéri főzőverseny zsűrielnökeként is látogatott a „műhelybe”, ahol a győztes balassás csapattagjával, Papp Eszter Zsófiával és felkészítő tanárával, Várvölgyi Attila szakács szakoktatóval, valamint Keresztessy Zoltán vendéglátó technológia szakoktatóval egy komplett menüsort készítettek el a tankonyhai gyakorlatukat végző diákokkal közösen.
A séf az előkészületek ideje alatt a meghívott vendégekkel és szakoktatóinkkal a duális szakközépiskolai szakácsképzés problémáit és lehetőségeit vitatta meg. Kiemelte, hogy már az iskolai keretek között elengedhetetlen, hogy a legkorszerűbb eszközökkel sajátítsák el a diákok szakmájuk alapjait.
A közös ételkészítés alkalmával Buday Péter rengeteg újdonságot, szakmai fogást, trükköt osztott meg a diákokkal.

(Fotók: Hídlap, Tarján Richárd)