A Határtalanul! program folytatása Erdélyben

2018. április 16-tól 20-ig 40 fős diákdelegáció látogatott el iskolánkból Erdélybe négy kísérőtanárral.
Erdőszentgyörgyi partnerintézményünk, a Szent György Technológiai Líceum programja az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő Határtalanul! pályázatán keresztül valósult meg a novemberi magyarországi hasonló találkozó folytatásaként és lezárásaként.
Ennek keretében az iskola diákjai a fogadóvacsorát követő napon a nagyszalontai Arany János Emlékmúzeum kiállítását tekintették meg.
Ezt követően a Hagymás-hegységben található Gyilkos-tónál és Békás-szorosban tettek kirándulást.
Gyergyószentmiklóson az Örmény katolikus templomot, Csíkszeredán a Mikó-várat látogatták meg. Ezt követően Farkaslakán megkoszorúzták Tamási Áron síremlékét, majd Orbán Balázs sírhelyét is Szejkefürdőn.
Az erdőszentgyörgyi szakmai program után a kőrispataki Szalmakalap Múzeum kiállításának vendégei voltak, mely után a településen helytörténeti és néprajzi előadást hallgathattak meg.
A záróvacsorát követő napon a Tordai Sóbányában és a Király-hágónál tett kirándulás zárta a programot.

Galéria: