Sárik Réka a Szakma Sztár döntőben

Szakma Kiváló Tanulója Versenyt (SZKTV) 2008 óta rendezi meg a nappali tagozatos szakmai képzésben résztvevő tanulók részére a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara és a Nemzetgazdasági Minisztérium.
A januártól áprilisig tartó, központi elődöntőből, válogatóból és döntőből álló versenysorozatra a megyéből az idén 293 tanuló nevezett be 23 szakmában.
Az elődöntőt és válogatót a Komárom-Esztergom Megyei Kereskedelmi és Iparkamara szervezte.
E fordulókból 14/VL osztályos tanulónk, Sárik Réka Anita Vendéglátásszervező szakmában jutott tovább az országos döntőbe.
Felkészítői Molnár Kálmánné, Balogh Gyula és Várvölgyi Attila voltak.
A megmérettetésre a Szakma Sztár fesztivál keretében 2018. április 23-25. között került sor Budapesten, a Hungexpo területén. Rékát elkísérték szakoktatóin kívül Fekete Ivett, Szekeres Gabriella és Pálmai Judit tanárnők valamint diáktársaik is.
A hivatalos megnyitót követően minden szakma versenyzője elfoglalta helyét.
Az első versenyszám szendvicskészítés volt a vendéglátásszervezősöknél. Az elkészített alkotások nemcsak a zsűrinek, de a látogató közönségnek is elnyerték a tetszését.
A verseny délután alkoholmentes koktélkeveréssel folytatódott, majd kávékülönlegességek készítése követezett.
A második napon gyümölcssaláta készítése volt a feladat a vendégek előtt – szintén körbekínálással.
Ezután a versenyzők egy palack pezsgőt bontottak fel és töltöttek ki megadott időkereten belül.
25-én a záróünnepséget követte a díjátadó ceremónia.
Iskolánk tanulója a szoros versenyben az országos ötödik helyet érte el.
Gratulálunk versenyzőnknek és felkészítőiknek!

Galéria: