Városi közös ballagáson iskolánk

2018. március 3-án hat másik középiskolával közösen végzős osztályaink is részt vettek a városi közös ballagáson. A fáklyás felvonulás a Mindszenty térKis-Duna sétány útvonalon indult a Széchenyi tér felé.
A pirosba öltözött balassásokat osztályfőnökeik mellett az iskola részéről elkísérték Szepesi Márta igazgató asszony valamint Kondrád Gábor és Pathó Zsolt igazgatóhelyettesek is.
A kétoldalt fáklyás diáksorfallal körbevett téren az ünnepi zászlóátadás után a rendezők köszöntötték a végzősöket.
Majd a Himnuszt követően a tanulók szerenádot adtak osztályfőnökeiknek.
Vereckei Attila tanár úr Reményik Sándor: Ne hagyjátok a templomot és az iskolát versének megzenésített változatával köszöntötte a jelenlevőket.
A színpadon Dr. Völner Pál országgyűlési képviselő, az Igazságügyi Minisztérium államtitkára és Bánhidy László alpolgármester tartottak ünnepi beszédet.
Ezt követően a város képviselői adták át az önkormányzat ajándékait az osztályfőnököknek.
Horányi Juli előadása után (Elfelejtett dal) közösen énekelték el a diákok Esztergom Dalát tanáraikkal és a szervezőkkel.
A hivatalos programot a Szózat zárta.