Szalagavató ünnepség

2018. december 7-én az iskola díszterme adott otthont a végzős osztályok szalagavató ünnepségnek. Az idei tanévben három szakgimnáziumi és ugyanennyi szakközépiskolai osztály búcsúzott az iskolától.
A Tatabányai Szakképzési Centrumot Meszes Balázs szakmai főigazgató-helyettes és Bodnár Mihály gazdasági főigazgató-helyettes képviselték a szalagavatón. Az iskola vezetősége részéről Szepesi Márta igazgató asszony, Pathó Zsolt, Molnár Kálmánné, Kondrád Gábor igazgatóhelyettesek valamint Széher Korinna gyakorlati oktatásvezető voltak jelen az ünnepségen.
A szalagavató első felében a 12/A, C és D osztályok ünnepségére került sor.
Az igazgatói köszöntőt követően a végzős osztályok képviselői a Centrum, illetve az iskola vezetőségének is feltűzték szalagjaikat.
Ezután a diákok szalagtűzése következett.
Elsőként Szalóczyné Tóth Marianna, a 12/A osztályfőnöke tűzte fel a szalagokat tanulóinak. Majd Molnár Péter tanár úr, a 12/C osztályfőnöke következett. A szakgimnáziumi szalagtűzési ceremóniát Marosi Gabriella a 12/D osztállyal zárta.
Ezt követően az osztályok műsorai következtek. A meghívott tanárok, illetve hozzátartozók minden osztálytól egy-egy, az iskolai évekre visszatekintő prezentációt, illetve táncokat tekinthettek meg.
A 12/A kisfilmje után elsőként modern táncot, a 12/C és D bécsi keringőket adott elő. A 12/A klasszikus tánccal zárta a műsort.
Az ünnepséget követően állófogadáson vett részt a tantestület a diákokkal a zongorás aulában.
A szakközépiskolai osztályok ünnepsége hasonlóan zajlott. Mekler Sándor a 11/K osztálynak tűzött szalagokat. A 11/V1 diákjainak Máté Tünde, a 11/V2 tanulóinak pedig Szekeres Gabriella tűzte fel a szalagokat.
A 11/K és 11/V2 bécsi-, a 11/V1 osztály angol keringőt mutattak be kisfilmjük után.