Március 15-ei iskolai ünnepség

Az 1848/49 évi Forradalom és Szabadságharc Emléknapjának ünnepi műsorára a díszteremben került sor az ünnepnapot megelőző utolsó tanítási napon iskolánkban.
A megemlékezést Kovács Árpád tanár úr nyitotta, aki Donászy Magda Március 15 című versét adta elő.
A 11/BC osztály diákjainak műsora Balázs Regina szavalatával vette kezdetét, Mészáros Melinda Március 15: Költő s kokárda! versével.
Az események felelevenítése prózában folytatódott.
Zsombok Eszter Petőfi 1848-as naplójából idézte meg a Pilvax Kávéházban és az orvosi egyetem előtt történteket. Ekkor Jókai a 12 pontot olvasta fel, a költő pedig a Nemzeti dalt szavalta el, utóbbi Ónodi Ramóna és Balázs Regina tolmácsolásában elevenedett meg a műsorban.
Eck Dominika és Horváth Katinka folytatta a naplóból a történések ismertetését.
A márciusi ifjak jogi és műszaki egyetemre vonulását követően a Landerer nyomdában kinyomtatták a Nemzeti dalt és a 12 pontot.
A forradalom követeléseinek nyomtatott összefoglalását Kemencsi Fanni és Zsombok Eszter ismertette. A jeles nap további eseményeit szintén a naplóból ismerhettük meg.
A diákok műsorát Kozma Zsuzsanna Március 15: Március idusán verse folytatta Ónodi Ramóna tolmácsolásában. Végül egy rövid prezentációval zárult a műsor.