A Nyitott Bíróság programhoz csatlakozott iskolánk

Iskolánk az idei tanévben csatlakozott a Nyitott Bíróság programhoz Kacska Bernadett tanárnő szervezésével. Az Országos Bírói Hivatal kezdeményezéseként indított országos rendezvénysorozat keretében vendégelőadónk volt Herczegné dr. Takács Katalin, az Esztergomi Járásbíróság fiatalkorúak ügyeivel foglalkozó nyomozási bírónője 2019. április 10-én.
Az iskola első ilyen jellegű előadásán a 9., 10. és 11. évfolyamos ügyintéző szakmacsoportos diákok vettek részt Szalóczyné Tóth Marianna és Szekeres Istvánné tanárnőkkel.
Ennek keretében elsőként a szakmai tanulmányokhoz kötődő, polgári jogi előadást hallgattak meg. Majd a napjainkban egyre inkább aktuálissá váló internetes zaklatás témakörével foglakozott a vendégelőadó.
Az előadást követően a diákoknak lehetőségük nyílt feltenni –akár személyesen is- kérdéseiket e témákban.
Ezúton mondunk köszönetet dr. Csermák Jánosnak, a városi járásbíróság elnökének, valamint az iskola vezetésének, hogy lehetővé tették a programba való bekapcsolódást.