Diákjaink a nemzeti sírkertben

Esztergom Város Önkormányzata szervezésében, a városi középiskolák között elsőként tettek csoportos látogatást tanulóink a Fiumei úti Nemzeti Sírkertben 2019. május 20-án.
A program keretében a 11/BC és KK/12 osztályok tanulói ismerhették meg hazánk legnagyobb sírkertjének történetét és jelentősebb síremlékeit múzeumpedagógusok vezetésével.
Megtekintették és lerótták tiszteletüket többek között Vörösmarty Mihály, Arany János, Kossuth Lajos, Deák Ferenc, a Battyhyány család, Jászai Mari, Blaha Lujza, Ady Endre és Jókai Mór síremléke előtt.
A program végén meglátogatták a sírkert múzeumát is, ahol a temetkezési szokásokkal ismerkedtek meg.
A programra osztályfőnökeik, Szekeres Istvánné és Erősné Vörös Viktória kísérték el a mintegy 50 diákot.