Élőlánc a Mária Valéria hídon

Esztergom Város Önkormányzata idén is bekapcsolódott az Európai Mobilitási Hét programsorozatába, melynek mottója ez évben „Sétálj velünk!” volt.
Az ennek keretében megrendezett, „A mozgás öröme híd, amely összeköt” programra 2019. szeptember 18-án 9 órától került sor.
A Mária Valéria hídon 400 párkányi és ugyanennyi esztergomi középiskolás a két pillértől közeledve, egymásba karolva élőláncot alkottak.
A rendezvényen a két település képviselője, Dominika Blaháková párkányi alpolgármester és Romanek Etelka, Esztergom polgármestere is részt vett, akik köszöntőjük után maguk is becsatlakoztak az élőláncba.
Iskolánk a 9/V1, V2 valamint a 10/C és 11/B osztályokkal vett részt a programon Dávid Patrik és Mármarosi János tanár urak kíséretével.