Az 1956-os forradalom és szabadságharc iskolai ünnepsége

2019. október 22-én délben került sor az idei tanévben az 1956-os forradalom és szabadságharc iskolai emlékünnepére.
Az Erősné Vörös Viktória tanárnő által szervezett műsornak ezúttal is az esztergomi történések fő helyszíne, a Sötétkapu adott otthont.
Az iskola 13/LOG és KK tanulói mellett (Bokros Blanka, Mezei Klaudia, Göndöcz Mónika, Fábián-Nagy Ákos és Keresztesi Dániel) az Esztergomi Diákszínkör két előadója, Dudok Dávid és Müller Mátyás is szerepet vállalt a műsorban.
A hősi halottak emléktáblájának vezetőségi koszorúzását Dudok Dávid szavalata követte, aki Gérecz Attila: Így bocskorosan című versét adta elő.
A tanári énekkar az Illés együttes Sárga rózsa dalával folytatta a műsort.
A diákok lírai megemlékezése vezette be Németh László: Emelkedett nemzet cikkét Dudok Dávid és Müller Mátyás tolmácsolásában.
Majd Göndöcz Mónika Kassák Lajos: A diktátor című versét szavalta el.
Ezt követően a diákok a városi eseményeket, Esztergom „sötét péntekjének” történetét mesélték el.
Ezt Kicska János, a Juta-dombi csatában részt vett főhadnagyra emlékezés zárta le, akinek lánya, Éva iskolánk alkalmazottja.
A Ha én rózsa volnék kórusdallamait követte Márai Sándor: Mennyből az angyal verse Müller Mátyás tolmácsolásában.
Végül Szepesi Márta igazgató asszony szavai zárták az ünnepséget.