Dr. Hagelmayer Istvánra emlékeztünk

2019. november 8-án tartotta az iskola az egészen 2013-ig visszanyúló Hagelmayer-emlékünnepségét, ezúttal is Császár Renáta tanárnő szervezésében.
Az ünnepségen Dr. Hagelmayer Istvánra, az Állami Számvevőszék első elnökére, az iskola egykori diákjára (1949-1953) emlékeztek, aki november 7-én lett volna 86 éves.
A rendezvényre meghívták a hozzátartozókat, egykori osztálytársakat és a nevelőtestület tagjait.
A Tatabányai Szakképzési Centrumot Meszes Balázs szakmai főigazgató-helyettes képviselte.
Molnár Bence narrátor köszöntője után Meszes Balázs, az ünnepség fővédökének megnyitója és ünnepi beszéde következett.
A diákság képviseletében Steiner Alexandra Sík Sándor: Októberi rózsák című versét szavalta el.
A megjelent osztálytársak közül Szendy József tartott megemlékező beszédet az ünnepeltről és az egykori osztályról.
Majd a szervező tanárnő adta elő József Attila: Thomas Mann üdvözlése költeményét.
A hagyományoknak megfelelően az ünnepeltről megemlékező és az eddigi ünnepségek fotóiból összeállított bemutató folytatta a műsort.
Ezután Schuck Daniellától hallgathatták meg a jelenlevők Mihail Lermontov: Imádság című versét.
Az ünnepséget az emléktábla koszorúzása zárta. A Centrum és az iskola képviseletében Meszes Balázs és Szepesi Márta igazgató asszony helyezték el a koszorúkat.
A család és az osztálytársak részéről Dr. Hagelmayer Istvánné és Szendy József koszorúztak