Budapesti tanulmányúton a 11/B

2020. március 10-én budapesti tanulmányúton vettek részt a 11/B osztály ügyvitel és turisztika ágazatos tanulói.
Elsőként a reggeli országzászló felvonást és őrségváltást követhették nyomon. Majd a korábban hosszú évekig Esztergomban elhelyezett Magvető szobrot tekintették meg új helyén. Ezután a Parlamenttel ismerkedtek tárlatvezetés keretében.
A Díszlépcsőházban dr. Völner Pál, a térség országgyűlési képviselője, Igazságügyi Minisztérium parlamenti államtitkára köszöntötte a tanulókat és kis ajándékokkal lepte meg őket.
A parlamenti programsorozat zárásaként a Gyorsíró Iroda egyik munkatársa vezette be diákjainkat a parlamenti gyorsírók életébe. Végül szakmai kérdésekről beszélgettek.
A nap zárásaként a diákok a VAM Design Center nagysikerű Tutanhamon kiállítását tekintették meg egy feledhetetlen tárlatvezetés keretében.
A szervező és kísérő tanárok Gáspárné Szeberényi Judit osztályfőnök és Szalóczyné Tóth Marianna szakmai tanár voltak.