EFOP előadás a díszteremben

A Komárom-Esztergom Megyei Kormányhivatal 2017-ben pályázatot nyújtott be az EFOP-1.2.9-10 kódszámú, Nők a családban és a munkahelyen elnevezésű felhívásra.
A sikeres elbírálásnak köszönhetően a Kormányhivatal, a Komárom-Esztergom Megyei Kereskedelmi és Iparkamara valamint az Esztergomi Otthon Segítünk Alapítvány 2018 és 2020 között az EFOP-1.2.9-17-2017-00025. számú, NŐK-Munka-Család elnevezésű projekt keretében képzéseket, tréningeket és felkészítő foglalkozásokat szervez a térségben.
E programsorozat részeként 2020. október 20-án az iskola dísztermében Cserép Nikolett, az Esztergomi Járási Hivatal Foglalkoztatási Osztály munkatársa tartott interaktív előadást az 5/13/VT, 5/13/KI és 2/14/LPT osztályok tanulóinak.
A foglalkozáson szó esett többek között a jelenleg hatályos szabályos foglalkoztatási formákról, a munkáltató és a munkavállaló kötelességeiről és jogairól.
Az előadó összefoglalta az eredményes munkavállaláshoz szükséges kompetenciákat és álláskeresési technikákat. Tájékoztatta továbbá a diákokat a Foglalkoztatási Osztály szolgáltatásairól és bemutatásra került az Internetes álláskeresés is.