Csapatunk a Városi Leány Röplabda Diákolimpián

2019. február 7-én az Árpád-házi Szent Erzsébet Középiskola tornaterme adott otthont az összevont V-VI. korcsoportos Városi Leány Röplabda Diákolimpiának.
Az Esztergom Város Diáksportjáért Egyesület és a házigazda középiskola közös sportrendezvényére Ágostonné Dóka Zsófia csapatát Zámbó Tibor tanár úr kísérte el.
A csapat a negyedik helyet szerezte meg.

Csapattagok: Bognár Bíborka, Bokros Blanka, Iván Evelin, Gégény Eszter, Mattyasovszky Fanni, Mezei Klaudia, Solymosi Zsuzsanna és Vödrös Brigitta.

A fiúk versenyére egy hét múlva ugyanitt kerül sor.

Megyei Diákolimpia második helyezés

2018. december 11-én a tatabányai a Gyémánt Fürdőben rendezték meg az Úszás Diákolimpia Komárom-Esztergom megyei döntőjét az általános és középiskolás tanulók részére.
Itt az I-VI. korcsoportos amatőr versenyzők 50 illetve 100 méteres gyors-, mell- és hátúszásban, valamint gyorsváltóban mérték össze tudásukat.
Iskolánk 12/KK osztályos tanulója, Fábián-Nagy Ákos az Esztergom Körzeti Diák Úszóbajnokságról továbbjutva 100 méter háton a második helyet szerezte meg.
Felkészítő és kísérőtanár: Zámbó Tibor

Körzeti Úszóbajnokság és Kupaverseny eredmények

2018. november 12-én az Esztergomi Diáksport Egyesület, az Esztergomi Torna Club és az Esztergomi Úszó Club immár 31. alkalommal rendezte meg az Esztergom Körzeti Diák Úszóbajnokság és Kupaversenyt.
Az amatőr 5-6. korcsoportban az esztergomi középiskolák tanulói hát- és gyors úszásnemekben valamint váltóúszásban versenyeztek a Szent István Strandfürdő fedett uszodájában.
Iskolánk Ágostonné Dóka Zsófia és Zámbó Tibor testnevelők kíséretével 4 tanulóval és 3 segítővel vett részt a rendezvényen.

Versenyzők és eredményeik:
Dombrády Bence (10/C): 100m hát: 1:18, 1. hely; 100m gyors: 1:03, 1. hely
Endrődi Ádám (12/D): 100m gyors: 1:19
Endrődi Bence (12/D), 100m mell: 1:39, 4. hely
Fábián-Nagy Ákos (12/KK): 100m gyors: 1:18; 100m hát: 1:29, 3. hely
váltó: 4x50m gyorsváltó: 4. hely

Segítő tanulók: Horváth Liza, Lappó Nikolett és Tóth Fanni a 11/DC osztályból.

Az egyéni versenyszámok első három helyezettjei a decemberi megyei fordulóba jutottak tovább.

Diákjaink az Aradi stafétafutáson

Esztergom Város Önkormányzata 1987-ben elevenítette fel az Aradi Vértanúk Emléknapja keretében a középiskolások részére megszervezett Kegyeleti Stafétát.
Az idei tanévben az iskolai leány- illetve fiúcsapat dr. Dávid Patrik és Mármarosi János szervezésével vettek részt az eseményen.
A váltófutás 12 óra 40 perckor rajtolt a Hősök teréről a Bottyán-hídnál levő célig.
Az eredményhirdetésre az Aradi tér belső felén felállított emlékműnél került sor az ünnepi megemlékezést követően.
A lányok csapata a negyedik helyezést érte el, a fiúk az ötödikek lettek. A versenyzőknek Bánhidy László alpolgármester nyújtotta át az okleveleket.

Csapattagok:
lányok: Balázs Regina (11/BC), Bodnár Nikolett (11/BC), Bokros Blanka (12/A), Egri Vivien (10/B), Fehérvári Jázmin (10/B), Kosznovszki Alexandra (10/BC), Mezei Klaudia (12/A), Molnár Réka (10/B), Pintér Dóra (13/VL), Salamon Enikő (10/B), Vödrös Brigitta (10/B)
fiúk: Bálint Alpár (13/VL), Chmela Károly (14/LP), Dávid Bence (11/BC), Horváth József (9/K), Kertész Kristóf (11/D), Kis Marcell (13/VL), Kucsera Tamás (13/VL), Szolonka Sándor (14/LP), Varga Bence (10/D), Varga Bence (13/VL), Varga Máté (13/VL)

A 18. Hídfutáson tanulóink

2001-től, a Mária Valéria híd újjáépítése óta minden évben megrendezik a Hídfutást. Az Esztergom és Párkány közötti, 3,7 km hosszú futóverseny szervezői a hagyományokhoz híven az idén is az Esztergom Város Diáksportjáért Egyesület, a Párkányi Városi Művelődési Központ és az Esztergomi Futóművek ASE voltak.
A szeptember 29-én lebonyolított esemény versenyközpontja újra iskolánk volt, startközpontja a Bazilika előtti parkoló.
A futásra a testnevelő tanárok szervezésének köszönhetően (Ágostonné Dóka Zsófia, Molnár Péter és Zámbó Tibor) iskolánktól ismét számos tanuló nevezett be, valamint a tantestület több tagja is részt vett a versenyen.
A távot 45 perc alatt kell teljesíteni a részvevőknek a Bazilika – Szent István tér – Iskola út – Majer István út – Batthyány Lajos utca – Bajcsy Zsilinszky út – Lőrinc utca – Táncsics Mihály utca – Mária Valéria híd -Széchényicho utca – Főtér – Hlavna utca – PriVadasi utca útvonalon.
Az eredményhirdetésére a párkányi Vadas Termálfürdőben került sor.


Eredményeink:
Uracs Bertold (121), Sexer László (263), Hompóth Dániel (309), Tóth Fanni (447), Pethő Georgina (453), Dombrády Bence (482), Burján Zsolt (487), Kertész Kristóf (763), Berkesi Krisztián (802), Molnár Réka (823), Molnár Bence (887), Balázs Regina (1008), Lusztig Nóra (1100), Vankó Vazul (1155), Tóth Zsaklin (1289), Varga Petra (1540), Keresztes Ramóna (1571), Eck Dominika (1681), Kiss Klaudia (1701), Kochnyák Barbara (1728), Cauxeiro Anair (1740), Kosznovszki Alexandra (1823), Bányai Dzsenifer (1826), Császár Anita (1840), Cseresznyés Klaudia (1845), Varju Patrícia (1907), Egri Olivér (1988), Babics Bernadett (2062), Urbán Dorina (2063), Szakács Rebeka (2067), Polyák Eszter (2082), Szabados Petra (2107), Csatai-Béleczki Lili (2114), Vidra Viktória (2132), Papp Laura (2137), Pupova Zsófia (2172), Kriston Valentina (2177), Hegedűs Fruzsina (2178), Szabó Ádám (2179), Bartos Bianka (2191), Payer Laura (2207), Pödör Edina (2239), Egri Vivien (2278), Chmelovics Rebeka (2326), Göndöcz Mónika (2348), Lappó Nikolett (2423), Jatyel Edina (2425), Kelemen Dominik (2426), Holtsuk Áron (2535), Tittmann Gergő (2539), Palánki Sára (2556), Horváth Amanda (2584), Nagy Gergő (2613), Szabó Zsombor (2614), Selmeci Szintia (2627), Kiss Ádám (2645), Kocsis Evelin (2658), Polák Evelin (2659), Ambrus Csenge (2660), Kerényi Dóra (2702).

IX. Csabai Lajos labdarúgó emléktorna második hely

2018. február 23-án került megrendezésre a Pézsa Tibor Sportcsarnokban az 1950-es, 60-as évek kiemelkedő testnevelőjéről és edzőjéről elnevezett Csabai Lajos Középiskolai Kispályás Teremlabdarúgó-emléktorna.
A hét középiskola részvételével zajló, VI. korcsoportos diákok részére szervezett megmérettetésen iskolánk a második helyezést érte el a dorogi Zsigmondy Vilmos Gimnázium mögött.

Felkészítő és kísérőtanár: Zámbó Tibor.

Csapattagok: Bálint Alpár, Burján Zsolt, Dékány Roland, Fluxa Márk, Ibos Ferenc, Izsó Bence, Kucsera Tamás, Szász Lajos, Tittmann Gergő.

Városi fiú röplabda diákolimpia

Az Árpád-házi Szent Erzsébet Középiskola tornatermében megrendezett Városi Röplabda Diákolimpián vett részt február 16-án fiúcsapatunk.
Az V-VI. összevont korcsoportos torna szervezője a középiskola és az Esztergom Város Diáksportjáért Egyesület volt.
A tanulókat Ágostonné Dóka Zsófia tanárnő készítette fel és kísérte el, ahol a tavalyihoz hasonlóan a harmadik helyet szerezte meg az iskola.

A csapat tagjai : Bognár György, Burány András, Keresztesi Dániel, Kreisz Zoltán, Majoros Mátyás, Pelényi Nikolasz, Sándor Patrik, Szolonka Sándor, Tittmann Gergő, Tóth Tamás, Varga Bence, Varga Máté

Eredmények:
1. Erzsébet – Balassa: 2-0
2. Franka – Dobó: 0-2
3. Erzsébet – Dobó: 0-2
4. Balassa – Franka: 2-0
5. Dobó – Balassa: 2-0
6. Erzsébet – Franka: 2-0

Végeredmény:
1. Dobó
2. Szt. Erzsébet
3. Balassa
4. Franka

(Fotó: EVDE)

Úszás Diákolimpia első helyezés

Az esztergomi Szent István Strandfürdőben rendezték meg az Úszás Diákolimpia Komárom-Esztergom megyei döntőjét február 13-án.
Iskolánkat Dombrádi Bence képviselte a 9/C osztályból 100 méter gyors- és 100 méter pillangóúszásban.
Gyorson második, pillangón első helyezést ért el, így továbbjutott a hódmezővásárhelyi Diákolimpia Országos Döntőjére.
A rendezvény lebonyolításban segédkeztek Bányai Dzsenifer, Császár Anita és Lusztig Nóra 10/DC osztályos tanulók.