Reptérlátogatáson diákjaink

Iskolánk első alkalommal, de a hagyományteremtés céljával repülőtérlátogatást szervezett a 9/B, 11/C, 1/13 és 1/14 LOG osztályok részére a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérre 2019. szeptember 23-án.
A program főszervezője Csortos Katalin tanárnő volt, aki Szegi Ottilia és Robotkáné Kis-Molnár Edit tanárnőkkel együtt kísérte el a mintegy 40 tanulót.
A háromórás, a szakmai tanulmányokhoz szorosan kötődő programon a diákok részletesen megismerhették a repülőtér logisztikai és szállítmányozási munkafolyamatait.

Szakmai pótló és javítóvizsgára jelentkezőknek! Az őszi vizsgaidőszak vizsgáinak beosztása

2019/2020 tanév októberi vizsgaidőszak
szakmai vizsga csoportbeosztása

Pénzügyi-számviteli ügyintéző

2019. október 8. (kedd) 327. terem

08.00 – 09.30 Pénzügyi feladatok (központi írásbeli)          

09.45 – 11.15 Könyvvezetés és beszámolókészítés (központi írásbeli)

11.30 – 13.00 Számítógépes könyvelés és analitika készítése (központi gyakorlati)

13.30 – 15.00 Elektronikus bevallás (központi gyakorlati)

2019. október 17. (csütörtök)

08.00 Szóbeli vizsgatevékenység

Bizonyítványosztás

Szakács

2019. október 11. (péntek) 303. terem

10.00 – 13.00 A szakács szakma ismeretei (központi írásbeli)

2019. október 18. (péntek)

08.00 Bizonyítványosztás

Eladó

2019. október 15. (kedd)

            08.00 Gyakorlati és szóbeli vizsgatevékenység

            Bizonyítványosztás

Pincér

2019. október 11. (péntek) 303. terem

            10.00 – 12.00 A pincér szakma feladatai (központi írásbeli)

2019. október 18. (péntek)

            08.00 Bizonyítványosztás

Vendéglátásszervező – vendéglős

2019. október 11. (péntek) 303. terem

            10.00 – 13.00 Egy vendéglátó üzlet gazdálk. adatainak elemzése (központi írásbeli)

2019. október 18. (péntek)

            08.00 Bizonyítványosztás

Kereskedő

2019. október 11. (péntek) 303. terem

            10.00 – 13.00 A vállalkozás működtetése (központi írásbeli)

2019. október 15. (kedd)

            08.00 Bizonyítványosztás

Cukrász

2019. október 11. (péntek) 303. terem

10.00 – 12.00 Cukrászati termékek technológiája, termeléshez kapcsolódó gazdasági számítások (központi írásbeli)

2019. október 18. (péntek)

            08.00 Bizonyítványosztás

Logisztikai és szállítmányozási ügyintéző

2019. október 11. (péntek) 303. terem

            10.00 – 13.00 Logisztikai, szállítmányozási feladatok (központi írásbeli)

            13.30 – 15.30 Közlekedés-szállítási alapok (gyakorlati)

            13.30 – 15.30 Raktározási feladatok (gyakorlati)

2019. október 17. (csütörtök)

            08.00 – 11.00 Adottszállítmányozási feladat (gyakorlati)

            Bizonyítványosztás

Élőlánc a Mária Valéria hídon

Esztergom Város Önkormányzata idén is bekapcsolódott az Európai Mobilitási Hét programsorozatába, melynek mottója ez évben „Sétálj velünk!” volt.
Az ennek keretében megrendezett, „A mozgás öröme híd, amely összeköt” programra 2019. szeptember 18-án 9 órától került sor.
A Mária Valéria hídon 400 párkányi és ugyanennyi esztergomi középiskolás a két pillértől közeledve, egymásba karolva élőláncot alkottak.
A rendezvényen a két település képviselője, Dominika Blaháková párkányi alpolgármester és Romanek Etelka, Esztergom polgármestere is részt vett, akik köszöntőjük után maguk is becsatlakoztak az élőláncba.
Iskolánk a 9/V1, V2 valamint a 10/C és 11/B osztályokkal vett részt a programon Dávid Patrik és Mármarosi János tanár urak kíséretével.

Tanulóink az Esztergom Étele versenyen

2019. szeptember 7-én az Ízek-Korok-Hangulatok Kulturális és Gasztronómiai Fesztivál keretében az idén már nyolcadik alkalommal rendezték meg az Esztergom Étele szabadtéri főzőversenyt.
A kétórás verseny során a résztvevők kizárólag hazai alapanyagokat használhattak fel. A szabad tűzön elkészített ételeket a Sági Szilárd gasztroblogger által vezetett zsűri értékelte.
Ezúttal Árendás Mónika, Kovács Csegő és Lappó Krisztián képviselték iskolánkat pilisi szarvaslevesükkel.
A diákokat Keresztessy Zoltán és Várvölgyi Attila szakoktatók készítették fel és kísérték el az Erzsébet parkban megrendezett programra.


Szakképzéseinkre és érettségi felkészítő évfolyamokra jelentkezők figyelmébe – induló képzések!

Tisztelt Jelentkezettek! Nem küldünk külön értesítést a felvételről. Az alábbiak szerint várjuk a beiratkozókat:

Még van jelentkezésre lehetőség a felsorolt szakmai képzéseken!

Az alábbi képzések indulnak el a 2019/2020. tanévben:

Nappali tagozat:

Logisztikai és szállítmányozási ügyintéző 1/13. évfolyam

Pénzügyi-számviteli ügyintéző 1/13.

Turisztikai szervező 1/13.

Érettségire felkészítő képzés szakmai vizsgával rendelkezőknek KK 12. évfolyam

Kérjük a jelentkezőket, hogy az első tanítási napon, 2019. szeptember 02-án 08.00 órára jelenjenek meg az iskolában és gyülekezzenek a bejáratnál kijelölt helyen!

Esti tagozat induló képzései:

Pénzügyi-számviteli ügyintéző 1/13.

Logisztikai és szállítmányozási ügyintéző 1/13.

Vállalkozási mérlegképes könyvelő 1/15.

Érettségire felkészítő képzés szakmai vizsgával rendelkezőknek KK 12. évfolyam

Kérjük a beiratkozókat, hogy 2019. szeptember 5-én, csütörtökön 14.30-ra jelenjenek meg az iskola I. emeleti hátsó zsibongójában, a 229. terem előtt.

A felmenő évfolyamok tanulói számára a tanítás 2019. szeptember 10-én 14.15-től elkezdődik!

A korábban meghirdetett, fentebb nem jelölt képzéseket, sajnos létszám hiányában most nem tudjuk elindítani, de kérjük az érdeklődőket, kövessék iskolai híreinket!

Iskolai Diáknap és Egészségnap

2019. június 7-én, a tanév utolsó tanításmentes munkanapján tartotta az iskola nyolcadik Diáknapját, mely ez alkalommal Egészségnappal együtt került lebonyolításra.
A programot, melynek az iskola hátsó udvara, díszterme és egyik földszinti osztályterme adott otthont, az idei tanévben is Porubszky Krisztina tanárnő szervezte.
A nap megkezdéseként indiai mester által tartott jógafoglakozás várta a diákokat és a tanárokat.
Az akadályversenyen az iskola tanárai az „Éhes bolygó” és a „Szemét kérdés” állomásokon foglalkoztak a környezeti nevelés kérdésével.
Fűszerfelismerés is szerepelt az interaktív feladatok között.
Az Esztergomi Rendőrkapitányság az alkoholmérgezés szimulációjával, a Nap-út Alapítvány az önkéntesség témakörével foglalkozó állomással várta a tanulókat.
A díszteremben a Tatabányai Szakképzési Centrum Géza Fejedelem Ipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolájának egészségügyi tanárai és diákjai tartottak újraélesztési szimulációt és egészségügyi állapotfelmérést a Centrum iskolái közötti együttműködés keretében.
A szabadtéri főzőversenyen ezúttal az egészséges ételek készítése került középpontba.
A versenyt a 10/D osztály tanulói nyerték meg, akik a cukrásztanulók által készített tortát fogyaszthatták el.


Második 3Tusa Kupa

2019. június 3-án második alkalommal rendezte meg az Esztergom Város Diáksportjáért Egyesület a Dobó Katalin Gimnázium szabadtéri sportpályáján a 3Tusa Dobó Kupát a házigazda középiskolával közösen.
A nagy hőségben lebonyolított, futás, labdarúgás és kosárlabda számokból álló sportrendezvényen az ötödik helyen végzett iskolánk csapata.

Kísérőtanár: Molnár Péter
Csapattagok: Horváth Katinka (11/BC), Supik Rebeka (11/DC), Szijgyártó Bernadett (11/BC), Faggyas Márkus, Galcsik Zsolt és Horváth Bence (az 1/9V2 osztály tanulói).

XIII. Balassa Szavalóverseny

2019. május 24-én került megrendezésre az idei Balassa Bálint Szavalóverseny. A megmérettetést, melynek célja a hagyományteremtés és a költő emlékének ápolása, a 2005/06-os tanévtől kezdődően minden évben május végén szervezi meg az iskola.
A régió meghívott 9-12. osztályos diákjainak  egy Balassa-verset, valamint egy szabadon választott magyar író vagy költő művét kell előadniuk a szavalóversenyen.
A zsűri tagjainak az idei tanévben is a tavalyi verseny bíráit kérte fel az iskola.
Így Durzák Anna, a Szent István Gimnázium egykori zene és irodalomtanára, Simon Tibor nyugalmazott történelem-magyar szakos tanár és Sinkó Gyula, a Régió TV Esztergom szerkesztője értékelték és rangsorolták az elhangzott előadásokat.
A versenyt a rendezvény szervezője, Császár Renáta tanárnő nyitotta meg, majd az iskola igazgatója, Szepesi Márta köszöntötte a megjelenteket.
A verseny első felében a Balassa-szavalatokat adta elő a 17 versenyző.
Majd a szabadon választott művek előadása következett.
Ezután a zsűri döntésre visszavonult, és az emléklapok kiosztása után következett az ünnepélyes eredményhirdetés.

Eredmények:
1. hely: Ungi Cecília (Árpád-házi Szent Erzsébet Gimnázium)
2. hely: Schuck Daniela (TSZC Balassa Bálint Gazdasági Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája)
3. hely: Varga Izabella (Dobó Katalin Gimnázium)
Különdíj: Horváth Hanna Laura (TSZC Kultsár István Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája)